Baselworld 2018

Ve dnech 22. – 27. 3. 2018 se ve švýcarské Basileji uskutečnil již 101. ročník největšího hodinářského veletrhu Baselworld. A my jako každoročně jsme ani letos na veletrhu nesměli chybět 🙂

Baselworld z letadla

V porovnání s minulými roky byl sice veletrh menší, ale i tak bylo k vidění mnoho nádherných modelů. Mezi naše oblíbence patří kromě „hodinářského guru“ Patek Philippe také Jaquet Droz, Breguet, Glashütte nebo Omega.

IMG_20180322_093201-upraveno

My jsme se ale zaměřili především na námi zastupované značky a mohli si tak prohlédnout z blízka novinky značek Epos a Davosa.

Epos si pro letošní rok připravil pouze pár modelů, ale o to jsou zajímavější. Mezi top modely patří zajisté Verso 2 – jedná se o inovaci loňského úspěšného modelu Verso, kde stále zůstává skeleton ukrytý v ocelovém pouzdře s pulzometrem na zadní straně, ale navíc je doplněn o třídílný ciferník. Hodinky budou dostupné pouze v omezeném množství 888 kusů.

IMG_20180322_154634-upraveno
Epos 3435 Verso 2

Druhým největším „tahákem“ je bezesporu Epos 3440 Big Moon. Epos potvrdil svou neoddiskutovatelnou pozici na poli inhouse inovací a předvedl skvěle zpracovanou hodinářskou komplikaci v podobě velkého měsíce. Hodinky jsou poháněny strojkem Eta 2892 a jsou inspirovány jedním z nejoblíbenějších a nejslavnějších modelů od Eposu – Epos 3391, který se v loňském roce dočkal i své dámské verze. Oproti němu jsou navíc vybaveny i luminiscencí, a to nejen na symbolu měsíce, ale i na hvězdách, jimiž je ciferník pokrytý a ve tmě tak vytvoří z krásných hodinek neskutečně nádherný kus.

3440.322.24.14.25_small (5)
Epos 3440 Big Moon

Epos kromě klasických nových modelů představil i dva sportovní, ten první je  inovací již staršího modelu 3411 s nyní sportovním nádechem. Druhým kusem je nový potápěčský model 3441, který zaujme na první pohled jedinečným zpracováním ciferníku a vystouplými indexy na lunetě.

3441.131.20.55.55_small (3)
Epos 3441 Diver

Kromě výše zmiňovaného stánku firmy Epos jsme navštívili a prohlédli si i novinky od Davosy. Davosa pro letošní rok připravuje též novinku pro potápěče, zde se ale jedná o bronzové hodinky s vyobrazením historické potápěčské helmy na zadní části pouzdra. Model bude k dispozici pouze v limitované edici 300 ks a každý kus bude jedinečný díky schopnosti použitého materiálu se měnit a přizpůsobit se vnějším vlivům a svému nositeli.

Davosa bronze na blog
Davosa Argonautic Bronze LE

Spojením unikátních detailů hodinek z řady Lumis a oblíbených pilotek vytvořila Davosa další novinku – tentokrát model Aviator Lumis Quartz. Hodinky jsou vybaveny luminiscencí v podobě několik milimetrů slabých skleněných trubiček naplněných tritiem a budou k dispozici i ve verzi s chronografem.

IMG_20180323_105123-upraveno
Davosa Aviator Lumis Quartz

Davosa také představila novou kolekci hodinek inspirovanou fenomenálním vědcem Isaacem Newtonem. Perfektně zpracované pouzdro doplňuje do detailu vyvedený ciferník. Model bude mít několik barevných verzí ale i různé mechanické funkce jako je např. ukazatel data či dne v týdnu nebo měsíční fáze.

newton
Davosa Newton Chronograph and Day Date

Kromě výše uvedených modelů se můžeme těšit též na některé upravené verze stávajících kolekcí Ternos Ceramic či Argonautic Lumis.

V Basileji bylo i přes úbytek firem představeno mnoho krásných modelů a my pevně věříme, že se veletrh bude konat i příští rok a veletrh tak dostojí své dlouho budované image „největší veletrh hodinek v Evropě“.

IMG_20180323_111945-oříznuto
Výstaviště v Basileji

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s