Hrubý Rohozec – vstupní brána do Českého Ráje

Blíží se léto a s ním i čas výletů a poznávání. Jedním z tipů na výlet může být i Hrubý Rohozec, který nabízí i netradiční prohlídky a různé prázdninové akce.

IMG_20180505_161847-upraveno

Zámek se nachází ve městě Turnov v srdci Českého Ráje a je velmi dobře přístupný nejen autem ale i autobusem či vlakem – nádraží je vzdálené cca 15 – 20 min pěší chůze. Kolem zámku se rozprostírá malá zahrada, kde se každoročně konají různé akce jako např. pohádkový park pro děti Putování za dračím princem nebo je možné si v parku udělat piknik a půjčit si piknikové deky a hry.

Návštěvníci si mohou vybrat z několika prohlídkových okruhů včetně okruhu pro děti nebo prohlídky zámeckých sklepů a zázemí a po prohlídce si dát některý z výborních dortíků místní zámecké kavárny.

Uvnitř zámku je možné obdivovat nejen reprezentační prostory nebo soukromá apartmá, ale i mnohá umělecká díla nebo např. stolní pozlacené hodiny staré cca 300 let, které vyrobil hodinářský učeň jako svou „maturitní práci“.

IMG_20180505_151714-upraveno

Pokud máte možnost, navštivte zámek během některé z jeho akcí – začátkem července se zde např. konají netradiční prohlídky s názvem Móda sedmi staletí nebo začátkem srpna se můžete těšit na hrané komentované prohlídky Od Mikuláše k Mikuláši.

IMG_20180505_131519-upraveno.jpg

Zámek Hrubý Rohozec je určitě skvělou volbou pro odpolední rodinný výlet a při Vaší cestě do Českého Ráje byste jej zajisté neměli vynechat.

IMG_20180505_132859

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s