Polské Krkonoše nejen pro děti

Před několika dny jsme se vrátili z pobytu v našem oblíbeném hotelu Golebiewski v polské Karpaczi (http://golebiewski.pl/).

IMG_20180705_113813

Karpacz je příjemné horské středisko na úpatí Krkonoš, které je od Harrachova vzdálené cca 40 km. Z Karpacze můžete využít lanovky na vrchol Kopa (1 377 m), což je vedlejší vrchol Sněžky. Lanovka je využívána jak pro zkrácení výstupu na Sněžku (cesta od horní stanice lanovky je dlouhá cca 2,5 km), tak pro sjezdové lyžování. Délka lanovky je 2229 m. V blízkosti dolní stanice lanovky se nachází Divoký vodopád (Dziki Wodospad). Pokud pojedete do Karpacze přes Harrachov, navštivte Vodopád Szklarki (Wodospad Szklarki), který se nachází před městečkem Szklarska Poreba. Je vysoký 13,3 m.

vodopady
Divoký vodopád  (zdroj: https://poznejpolsko.cz/properties/divoky-vodopad-karpacz-poznavani-nauka-a-prirodni-zajimavost/)

Hotel se nachází v nadmořské výšce 800 m.n.m. a je dominantou celé oblasti. Nabízí nejenom 880 pokojů a několik kongresových center, ale především výborné a prostorné wellness centrum se 7 vířivkami (s různým obsahem solí), několika bazény, 4 saunami, solnou jeskyní i kryokomorou.

gol4
Zdroj: https://www.golebiewski.pl/cz/galerie-page-102755

 

gol2

Během letního období je otevřený ještě venkovní dětský bazén s hřištěm a sportovní 40 metrů dlouhý bazén. Součástí areálu je skvělé dětské hřiště, bobová dráha a pro děti i možnost svést se na ponících. Uvnitř hotelu najdou děti velkou hernu a pro dospělé je v nabídce i kosmetické a  masážní studio. Všechny pokoje mají  prostorný balkon buď s výhledem na Sněžku a celou Karpacz nebo na opačnou stranu a tedy s výhledem na hřiště a okolní lesy.

IMG_20180602_141638
Hned u vchodu do hotelu navíc zaujme největší sladkovodní akvárium v Polsku a jedno z největších na světě. Má rozměr 8x4x3,5 metru, objem 100 000 litů vody a můžete zde obdivovat různé druhy tropických sladkovodních ryb.

IMG_20180602_104235

My jsme tento hotel objevili v polovině loňského roku a od té doby jsme zde byli 3x. Baví nás, že se nenudíme za žádného počasí – v okolí je spousta možností k výletům, tůrám, v zimě k lyžování a wellness je otevřený po celý den (8.00 – 21.00).

IMG_20180602_143810__

fotky: osobní archív a webové stránky hotelu (golebiewski.pl)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s