Albánie – země plná kontrastů

V srpnu jsme v rámci neplánované krátké dovolené navštívili Albánii – konkrétně město Durres (česky též nazývané Drač). Albánie je země doposud poměrně turisty neprozkoumaná a nezkažená. Je to ale země čile se rozvíjející, která se snaží turistům nabídnout maximální komfort a pohodlí.

IMG_20180808_112849-upraveno

Durres, nejstarší a zároveň druhé největší město v Albánii je i velmi významným přístavem východního pobřeží Jaderského moře. Centrum města je půvabné s náměstím, jehož dominantou je Velká mešita z 30. let. Hned vedle mešity se můžete projít kolem římského amfiteátru a pokračovat hlavní třídou až k Benátské věži. Není sice nijak velká, ale nahoře najdete kavárnu s příjemným posezením a výhledem na město.

IMG_20180808_100925-upraveno
Římský amfiteatr v Durres
IMG_20180808_102624-upraveno
Benátská věž v Durres

Ubytovaní jsme byli mezi vesničkou Golem a jižní částí města Durres. Pobřeží této oblasti je lemované hotely a apartmány k pronájmu, projít se můžete po plážové promenádě dlouhé až 7 km. Během procházky je možné se zastavit v některém z barů či občerstvení, které bývají otevřené až do večerních hodin a přispívají tak k rušnému večernímu životu.

IMG_20180807_143847-upraveno

Hotel Sandy Beach je malý hotýlek nacházející se na hlavní třídě poblíž vesničky Golem. Disponuje dvěma venkovními bazény s oddělenou částí pro děti a jedním vnitřním bazénem. Na pláž se dostanete sice přes místní komunikaci, ale doprava zde nebývá nikterak hustá, auta zde vzhledem ke končící asfaltové cestě jezdí pomalu, a tak jsme se na pláž dostávali i s dítětem v celku pohodlně. Poblíž hotelu najdete spousty obchůdků, restaurací a barů.

IMG_20180807_143214-upraveno

I přesto, že jsme v Albánii strávili pouze několik dní, tuto zemi jsme si zamilovali. Albánie je plná kontrastů, které nás baví – najdete zde vedle sebe luxusní hotely i staré chajdy, okázalé nové vozy a vedle přivázané osly s nákladem na hřbetu. Místní lidé jsou velmi přívětiví a pohostinní a pokud budeme mít možnost, určitě se sem ještě vrátíme!

IMG_20180804_193501-upraveno.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s